• تاریخ مستطاب آمریکا
  روایتی طنز از تاریخ آمریکا


  قسمتی از این کتاب درباره خود آمریکایی‌ها و تاریخ‌شان است. قسمتی دیگر در خصوص آمریکا و "ماست" و بخشی هم به آمریکا و دیگران (غیر از ما!) اختصاص یافته!

  بیشتر
  <span style=تاریخ مستطاب آمریکا
  روایتی طنز از تاریخ آمریکا" />

درباره کتاب

به هر حال در صفحات آینده خواهید دید که ما چگونه از پس این مهم برآمده‌ایم! آن هم در حالتی که تاریخ و جغرافی و تفکر و همه چیز دیگر در آمریکا به سه موضوع اصلی و محوری باز می‌گردد:"دموکراسی"، "حقوق بشر" و "آزادی"! اصولاً هیچ چیز در آمریکا نیست که به این امور مربوط نباشد.چه جوری‌اش را باید بخوانید! قسمتی از این کتاب درباره خود آمریکایی‌ها و تاریخ‌شان است. قسمتی دیگر در خصوص آمریکا و "ماست" و بخشی هم به آمریکا و دیگران (غیر از ما!) اختصاص یافته! هدف این کتاب، آموزش تاریخ نیست بلکه روایت آن است. به همین دلیل هرچه در این کتاب می‌خوانید "مستند" است. یعنی منابع و اسنادش موجود است و هیچ مطلبی بدون سند نیامده! اما راست و دروغش گردن ما نیست! گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن‌ها در انتهای هر مطلب آمده! آن‌هایی که حال و حوصله تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن‌هایی که بی‌حال و حوصله‌اند به ما اعتماد کنند!
تاریخ ایالات متحده آمریکا خیلی جدی است! آن‌قدر جدی که حتی بخش‌ها و قسمت‌های شوخی آن هم جدی است! (تعجب نکنید! آن‌هایی که تاریخ را می‌شناسند، می‌دانند قسمت‌هایی از تاریخِ هر جایی شوخی است! یعنی همه جای یک تاریخ نمی‌تواند جدی باشد! مثلا ساختن مناره با کله‌ی مردم کرمان توسط آقامحمدخان قاجار به نظر شما شوخی نیست؟) و طبیعی است شوخی کردن با این تاریخ بسیار جدی، کار ساده‌ای نیست، چون آمریکایی‌ها بر خلاف ظاهرشان بیش از حدِ مجاز جدی‌اند! واقعاً چه جوری باید با تاریخ ملتی که اسطوره‌اش "کابوی"، نماد هویتی‌اش "غرب وحشی"، پیروزی شاخصش "انفجار بمب‌های اتمی در ژاپن"، غذای ملّی‌اش "همبرگر"، عامل برتری‌اش "هزاران موشک و بمب هسته‌ای" و هنرمند اخراجی‌اش "چارلی چاپلین" است، شوخی کرد؟ (لابد می‌دانید چاپلین سال‌های سال در تبعید زندگی کرد، چون مقامات آمریکا او را اخراج کرده بودند! او پس از جنگ جهانی دوم تا لحظه‌ی مرگش امکان زندگی در آمریکا را نیافت، چون بعضی فیلم‌هایش به مذاق سیاستمداران آمریکایی خوش نیامده بود.)
خرید کتاب

بیوگرافی مولف

محمدصادق کوشکی نویسنده

دکتر محمدصادق کوشکی، محقق و پژوهشگر مسائل سیاسی، که در سال 1369 وارد دانشگاه امام صادق(علیه السلام) شد و در رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردیده است. وی دارای دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است.کوشکی اکنون استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران (گروه مطالعات منطقه‌ای) و سابقه ریاست دفتر هنر و ادبیات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را در کارنامه خویش داراست. از وی چندین کتاب و ده‌ها مقاله در خصوص اندیشه سیاسی اسلام، اندیشه¬های امام خمینی(ره)، غرب شناسی، جنبش نرم افزاری و نهضت تولید علم و مسایل جهان اسلام موجود است که در نشریات مختلفی به طبع رسیده است

وبسایت شخصی

بیوگرافی تصویرگر

مازیار بیژنی کاریکاتوریست

مازیار بیژنی در یکی از سال های دهه ی پنجاه در شهرستان سرسبز بابل به دنیا آمد. با آن که از نوجوانی به طراحی و نقاشی علاقه داشت ، اما در رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی در دانشگاه پذیرفته شد. این شد که به ورطه کاریکاتور مطبوعاتی افتاد.سال های زیادی وی را با ستون ثابت کاریکاتور در روزنامه کیهان می شناختند که نام آن «مقاله های بی متن» بود.از وی کتاب هایی هم منتشر شده است که می توان به «گزنه»،«نیش تر»، «سر بی پناه» ، «هولوکاست» و «جنبش سبز مخملی» اشاره کرد. امضای کارهای وی نیز دو کودک هستند که خود در این باره می گوید:« این دو کودک یعنی یاسر و سمیه امضای کارهای من شدند این اسم ها یادآور اولین ها در اسلام هستند. اسم هایی که در اوایل انقلاب اکثر بچه ها را با این اسامی نام گذاری می کردند.» هم اکنون وی صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه طنز و کاریکاتوری به نام « بزنگاه» است که تا کنون 12 شماره از آن وارد فضای مطبوعاتی شده است.

وبلاگ شخصی

حمیدرضا مقدم فر، کارشناس مسائل استراتژیک

بسم الله الرحمن الرحیم
«تاریخ مستطاب آمریکا» کاری نو ، ابتکاری و با محتوایی مناسب اثر فاخری را خلق کرده است.
به تمامی دوستان موسسه «خاکریز ایمان واندیشه» برای تهیه چنین کتابی تبریک می گویم.
ارادتمند
حمید رضا مقدم فر 5/6/1394

حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا

باسمه تعالی
کتاب حاضر کتاب روشن و روانی درباره تاریخ سیاه ایالات متحده آمریکاست. رژیمی که با خباثت و بر روی خون صدها هزار رنگین پوست زاییده شد و با خباثت ادامه حیات داد. هرچند آمریکا تاریخ طولانی ای ندارد لکن مطالعه ی همین تاریخ کوتاه نیز می تواند ضمن افشای واقعیت های فراوان درباره این جرثومه فساد ، عبرت های کثیری را برای مواجهه ملت های آزادیخواه پیش رو قرار دهد. بنده به سهم خودم از جناب آقای دکتر کوشکی و هنر مند عزیز جناب آقای مازیار بیژنی برای خلق این اثر خوب سپاسگزاری می کنم.
رضا غلامی ، 4/6/1394

درباره خاکریز

«خاکریز ایمان و اندیشه»، خاکریز ماست در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی؛ جبهه‌ای برای مبارزه فرهنگی با «حزب شیطان» و مظاهر آن در دنیای امروز. تنها سلاح ما در این مبارزه، ایمان به وعده‌های الهی و اندیشه برای شناخت درست تکلیف‌مان است. ما به تشیع جعفری به عنوان «اسلام حقیقی» و تنها راه نجات انسان معتقد هستیم و در عصر غیبت امام معصوم(عج)، اسلام فقاهتی و ولایت مطلقه فقیه را یگانه روش تمسک به تعالیم رهایی‌بخش آن می‌دانیم. تمامی فعالیت‌های خاکریز در قالب طرح‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند. هدف از هر طرح ارائه خدمات یا تولید محصولات فرهنگی است.
مؤسسه فرهنگی «خاکریز ایمان و اندیشه» از اوایل سال ۱۳۸۶ و با مشارکت چند تن از فارغ‌التحصیلان بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران فعالیت خود را آغاز نمود و در ادامه برخی دیگر از سربازان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از سایر دانشگاه‌ها به آن پیوستند. پس از چندی احساس نیاز به تحصیلات حوزوی برخی از اعضای مؤسسه را بر آن داشت تا در مسیر سربازی خاص حضرت حجت(عج) در لباس روحانیت قدم بگذارند که این امر مبارک را از جمله نعمات بزرگ الهی در حق خاکریز می‌دانیم. در ابتدا نام شهید حاج محمود شهبازی برای مؤسسه انتخاب شد، اما در ادامه فعالیت و در مسیر کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ثبت رسمی مؤسسه، با توجه به محدودیت‌های قانونی به «خاکریز ایمان و اندیشه» تغییر عنوان یافت.
برو به خاکریز

Read all of those great reviews

Our book is incredible - there is no doubt about it. Those who read it know it already. Read just some of the awesome reviews that are all over the web.

 • Page-(148)

  - ۱۴۸
 • Page-(67)

  - ۶۷
 • Page-(66)

  - ۶۶
 • Page-(66)

  - ۶۶
 • Page-(68)

  - ۶۸
 • Page-(42)

  - ۴۲
 • Page-(68)

  - ۶۸
 • Page-(158)

  - ۱۵۸
 • Page-(4)

  - ۴
 • Page-(66)

  - ۶۶
 • Page-(124)

  - ۱۲۴
 • Page-(42)

  - ۴۲
 • Page-(158)

  - ۱۵۸
 • Page-(2)

  - ۲
 • Page-(68)

  - ۶۸
 • Page-(42)

  - ۴۲
 • Page-(84)

  - ۸۴
 • Page-(158)

  - ۱۵۸
 • Page-(148)

  - ۱۴۸
 • Page-(42)

  - ۴۲


 • * Please enter your name
 • * Please enter a valid email address
 • * لطفا پیام را وارد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برگه‌ی بعد »